ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Sprawdzone sposoby na wypełnianie policzków

drgrzesiak 17.03.2020

Między 35. a 40. rokiem życia obserwujemy na skórze twarzy i szyi pierwsze zmiany, które świadczą o upływającym czasie. Skóra staje się cieńsza, a rysy powoli tracą swój owal. Pod oczami często pojawiają się doły, zwane „dolinami łez”. Jakie są sposoby na cofnięcie zegara? Czym można wypełnić policzki i poprawić kontur twarzy?

Wolumetria twarzy, czyli sposób na wypełnianie policzków

Medycyna estetyczna, młodsza siostra medycyny plastycznej niesie pomoc w walce z nieubłaganym czasem.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można przywrócić kształt zapadniętym policzkom, wymodelować rysy, podnieść podbródek, zmienić charakter nosa.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry właściwej. Odpowiada za sprężystość i elastyczność tkanek. Niestety, wraz z upływem lat, kwasu hialuronowego ubywa w skórze, co znacznie przyczynia się do niekorzystnych zmian w wyglądzie.

Dzięki podskórnemu podaniu kwasu hialuronowego można wpłynąć pozytywnie na:

  • policzki chomika, czyli opadające dolne części policzków
  • zwiotczenie skóry twarzy
  • zmniejszenie i spłycenie zmarszczek i bruzd
  • redukcja „doliny łez”
  • wklęsłe i zapadnięte policzki oraz kości policzkowe
  • jędrność skóry
  • niekorzystne zmiany na twarzy wskutek gwałtownego schudnięcia
  • nawilżenie skóry twarzy
  • modelowanie linii żuchwy

W jaki sposób wykonuje się wypełnienie policzków?

Na pierwszym etapie wolumetrii twarzy podawane jest znieczulenie miejscowe, lecz nie zawsze jest ono stosowane, gdyż zabieg nie należy do szczególnie bolesnych. Następnie lekarz podaje w głębokie warstwy skóry preparat żelowy na bazie kwasu hialuronowego. Żel stosowany do wypełniania policzków jest gęstszy od innych wypełniaczy i jest podawany głębiej, w miejsca, gdzie wyraźnie odznacza się ubytek tkanki tłuszczowej.

Podczas podawania preparatu pacjentka może czuć dyskomfort i uczucie rozpierania.

Następnie lekarz delikatnie rozprowadza żel pod skórą modelując twarz. Cały zabieg trwa około trzydziestu minut. Efekt wolumetrii jest osiągany od razu po podaniu wypełniacza, a utrzymuje się do kilkunastu miesięcy.

Inne rodzaje wypełnienia policzków

Wolumetrię twarzy można wykonać również za pomocą innych wypełniaczy, takich jak kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Dodatkowo znakomitym i jednym z najbardziej naturalnych sposobów na wypełnienie policzków jest zabieg z wykorzystaniem własnych komórek tłuszczowych.

Lipofilling twarzy przeprowadza się w wyłącznie w wykwalifikowanych klinikach medycyny plastycznej. Polega na pobraniu z ciała pacjenta tłuszczu, odwirowaniu go i wzbogaceniu, a następnie podaniu w wybrane miejsca na twarzy.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i jest podzielony na dwie części. Podczas pierwszej pobierany jest materiał tłuszczowy z tych rejonów ciała pacjenta, gdzie zbiera się go najwięcej. Liposukcja pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości naturalnego wypełniacza i jednocześnie wpływa redukująco na otłuszczone części ciała.

Druga część za zadanie uzyskanie wymodelowania twarzy.

Komórki własnego tłuszczu nie alergizują i na wiele lat wyraźnie odmładzają twarz.

Czy istnieją przeciwskazania do zabiegu wypełniania policzków?

Zabieg wolumetrii, czyli wypełnienia policzków powinien być wykonywany przez lekarza o posiadającego wiedzę na temat anatomii. Odradzamy zabiegi wykonywane przez techników lub kosmetyczki. W najlepszym przypadku może się to skończyć brakiem zadowolenia z efektów zabiegu.

Nie wszystkie osoby mogą poddać się za wypełnianiu policzków za pomocą wypełniaczy.

Pacjenci z zaawansowanym trądzikiem, chorobą nowotworową, w ciąży, z łuszczycą nie mogą przeprowadzać zabiegu wolumetrii.

Najnowsze posty

Blog

Operacja przegrody nosowej ?

13.02.2020

Masz chroniczny katar lub często zapadasz na infekcje górnych dróg oddechowych? Pokasłujesz? Masz problemy z uprawianiem sportu, bo brak Ci oddechu? A może Twoja żona skarży się na Twoje chrapanie w nocy? Choć z pewnością przyzwyczaiłeś się już do życia w dyskomforcie związanym z oddechem, to jednak nie musi tak być. Przyczyną Twoich problemów może […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window