Do kogo jest skierowany zabieg liposukcji?

Niekorzystny wygląd podbródka i tak zwane policzki chomika dotykają głównie osób tęższych, cierpiących na zaburzenia hormonalne lub w średnim i starszym wieku.

Powstawanie i odkładanie się komórek tłuszczowych na ciele jest kwestią indywidualną. Niektóre osoby przybierają na wadze wyłącznie na brzuchu (otyłość brzuszna), innym przybywa na plecach, a innym tyją pośladki i nogi. Jest również grupa osób, u którym nadwaga przybiera postać szerokiej, pulchnej i nalanej szyi, przez co twarz wydaje się być zrośnięta z tułowiem.

Otłuszczony podbródek sprawia, że zaburzona jest harmonia i symetria całego ciała.

Policzki chomika to powszechna nazwa określająca obwisłą skórę w okolicach bocznych żuchwy. Wraz z wiekiem skóra traci swe właściwości regeneracyjne i sprężystość. Produkcja kolagenu spowalnia i nie radzi sobie ze skutkami grawitacji. Skóra obniża swoje położenie sprawiając wrażenie pulchnych policzków chomika.

Policzki chomika zaburzające owal twarzy są jedną z częstych przyczyn zgłaszania się osób w średnim i starszym wieku do klinik chirurgii plastycznej. Na otłuszczony podbródek zaś skarżą się pacjenci praktycznie w każdym wieku. Sposobem na poprawę wyglądu i wyrzeźbienie linii szyi, podbródka i żuchwy często pozostaje zabieg liposukcji podbródka.

Liposukcja podbródka - na czym polega zabieg

Zabieg liposukcji podbródka jest niewielką, bezbolesną ingerencją chirurgiczną. Przeprowadza go wykwalifikowany lekarz o specjalności w chirurgii plastycznej.

Liposukcja podbródka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. Chirurg usuwa zbędny tłuszcz z podbródka i okolic szyi przy wykorzystaniu niezwykle cienkich kaniul. Otwór w skórze nie przekracza 2 milimetrów, co oznacza, iż po liposukcji nie pozostają widoczne ślady na skórze. Jednorazowo usuwa się od 3 do 5 mililitrów tłuszczu.

Oprócz usunięcia nadmiaru tłuszczu, lekarz stymuluje kolagen do wzmożonej aktywności. Poprawia się dzięki temu obkurczanie skóry i regenerację tkanek. Po zabiegu na twarz pacjenta zakładana jest opaska uciskowa, która pomaga w wymodelowaniu twarzy i wzmacnia proces obkurczania skóry, spod której usunięto tłuszcz. Opaskę należy nosić 7 dni. Po zabiegu może wystąpić miejscowe opuchnięcie, które powinno szybko minąć.

Liposukcja podbródka w połączeniu z korektą owalu twarzy

Osoby po pięćdziesiątym roku życia i starsze mogą nie być usatysfakcjonowane do końca efektem wykonanej liposukcji podbródka, gdyż skóra starszych pacjentów nie obkurcza się tak szybko jak u młodszych osób. Wpływ na to może mieć menopauza i słabsze zdolności skóry do regeneracji. Skóra w okolicach szyi i podbródka po odessaniu tłuszczu może wyglądać nieestetycznie i sprawiać wrażenie obwisłej, zbędnej. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wykonanie mini liftingu twarzy.

Mini lifting twarzy polega na subtelnym wymodelowaniu mięśni i ponownym nałożeniu skóry. Nacięcie umożliwiające usunięcie nadmiaru skóry chirurg przeprowadza przed uszami, a blizna schowana jest we włosach.

Zabieg liposukcji w połączeniu z mini liftingiem twarzy przynosi spektakularne efekty i wyraźnie odmładza pacjenta o wiele lat. Należy jednak pamiętać, że najlepsze wyniki osiąga się poprzez wzmocnienie liposukcji własnymi działaniami. Zmiana diety, większa ilość ruchu, ograniczenie używek pozwoli dłużej cieszyć się młodym i szczupłym wyglądem.

© 2021 Klinika Grzesiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.