ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Liposukcja podbródka – drobna korekta owalu twarzy

drgrzesiak 18.05.2020

Nadmiar tłuszczu w okolicy podbródka, zaburzenie owalu twarzy w odcinku żuchwy, policzki chomika to częsta przypadłość zarówno u osób młodych, jak i w starszym wieku. Jak wyeliminować nieestetyczne zmiany na twarzy? Jak wygląda liposukcja podbródka? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Do kogo jest skierowany zabieg liposukcji podbródka?

Niekorzystny wygląd podbródka i tak zwane policzki chomika dotykają głównie osób tęższych, cierpiących na zaburzenia hormonalne lub w średnim i starszym wieku.

Powstawanie i odkładanie się komórek tłuszczowych na ciele jest kwestią indywidualną. Niektóre osoby przybierają na wadze wyłącznie na brzuchu (otyłość brzuszna), innym przybywa na plecach, a innym tyją pośladki i nogi. Jest również grupa osób, u którym nadwaga przybiera postać szerokiej, pulchnej i nalanej szyi, przez co twarz wydaje się być zrośnięta z tułowiem.

Otłuszczony podbródek sprawia, że zaburzona jest harmonia i symetria całego ciała.

Policzki chomika to powszechna nazwa określająca obwisłą skórę w okolicach bocznych żuchwy. Wraz z wiekiem skóra traci swe właściwości regeneracyjne i sprężystość. Produkcja kolagenu spowalnia i nie radzi sobie ze skutkami grawitacji. Skóra obniża swoje położenie sprawiając wrażenie pulchnych policzków chomika.

Policzki chomika zaburzające owal twarzy są jedną z częstych przyczyn zgłaszania się osób w średnim i starszym wieku do klinik chirurgii plastycznej. Na otłuszczony podbródek zaś skarżą się pacjenci praktycznie w każdym wieku.

Sposobem na poprawę wyglądu i wyrzeźbienie linii szyi, podbródka i żuchwy często pozostaje zabieg liposukcji podbródka.

Na czym polega zabieg liposukcji podbródka?

Zabieg liposukcji podbródka jest niewielką, bezbolesną ingerencją chirurgiczną. Przeprowadza go wykwalifikowany lekarz o specjalności w chirurgii plastycznej.

Liposukcja podbródka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i tego samego dnia pacjent może wrócić do domu.

Chirurg usuwa zbędny tłuszcz z podbródka i okolic szyi przy wykorzystaniu niezwykle cienkich kaniul. Otwór w skórze nie przekracza 2 milimetrów, co oznacza, iż po liposukcji nie pozostają widoczne ślady na skórze. Jednorazowo usuwa się od 3 do 5 mililitrów tłuszczu.

Oprócz usunięcia nadmiaru tłuszczu, lekarz stymuluje kolagen do wzmożonej aktywności. Poprawia się dzięki temu obkurczanie skóry i regenerację tkanek.

Po zabiegu na twarz pacjenta zakładana jest opaska uciskowa, która pomaga w wymodelowaniu twarzy i wzmacnia proces obkurczania skóry, spod której usunięto tłuszcz.

Opaskę należy nosić 7 dni.

Po zabiegu może wystąpić miejscowe opuchnięcie, które powinno szybko minąć.

Liposukcja podbródka w połączeniu z korektą owalu twarzy

Osoby po pięćdziesiątym roku życia i starsze mogą nie być usatysfakcjonowane do końca efektem wykonanej liposukcji podbródka, gdyż skóra starszych pacjentów nie obkurcza się tak szybko jak u młodszych osób. Wpływ na to może mieć menopauza i słabsze zdolności skóry do regeneracji.

Skóra w okolicach szyi i podbródka po odessaniu tłuszczu może wyglądać nieestetycznie i sprawiać wrażenie obwisłej, zbędnej. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wykonanie mini liftingu twarzy.

Mini lifting twarzy polega na subtelnym wymodelowaniu mięśni i ponownym nałożeniu skóry. Nacięcie umożliwiające usunięcie nadmiaru skóry chirurg przeprowadza przed uszami, a blizna schowana jest we włosach.

Zabieg liposukcji w połączeniu z mini liftingiem twarzy przynosi spektakularne efekty i wyraźnie odmładza pacjenta o wiele lat.

Należy jednak pamiętać, że najlepsze wyniki osiąga się poprzez wzmocnienie liposukcji własnymi działaniami. Zmiana diety, większa ilość ruchu, ograniczenie używek pozwoli dłużej cieszyć się młodym i szczupłym wyglądem.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

13.02.2020

Co powinnaś wiedzieć? Widoczne zmarszczki pojawiają się na twarzy około czterdziestego roku życia. W zależności od predyspozycji indywidualnych, trybu życia, higieny, zdrowia i uwarunkowań genetycznych, proces powstawania zmarszczek zaczyna się wcześniej lub trochę później. Nie ominie on jednak nikogo. Co jest przyczyną powstawania zmarszczek? Jak możemy opóźnić ten proces? Jak wypełnić zmarszczki, gdy już powstaną? […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA CHIRURGII PLASTYCZNEJ DR GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window