Ciąża i okres karmienia

Natura wyposażyła ciało przyszłej matki w cały system adaptacyjny do stworzenia warunków rozwoju dla nowopowstałego życia. Poprzez okres ciąży skóra kobiety napina się i rozciąga umożliwiając powiększenie brzucha oraz piersi. Po porodzie ciało kobiety powraca do mniejszego rozmiaru. Często jednak nie dzieje się to ani szybko, ani nie wraca całkowicie do poprzedniego stanu.

Tak też było w przypadku Karoliny, mamy bliźniaków.

Karolina, 30-letnia właścicielka firmy szyjącej ubrania dla kobiet, zawsze miała duży biust. W ciąży piersi powiększyły się o dwa, trzy rozmiary. Karolina cieszyła się każdą chwilą oczekiwania na dzieci, lecz martwiła trochę pierwszymi srebrnymi liniami rozstępów na piersiach, brzuchu i pośladkach.

Gdy bliźniaki urodziły się, rola młodej mamy pochłonęła ją do końca. Jednak, gdy czas niemowlęctwa maluchów się skończył, Karolina zapragnęła powrócić do sylwetki sprzed ciąży. Wdrożyła zatem plan treningowy, zaczęła biegać i uczęszczać na zajęcia fitness do pobliskiego klubu sportowego.

Karolina schudła kilka kilogramów i powróciła do wcześniejszego rozmiaru, lecz nie czuła zadowolenia z wyglądu własnego ciała. Nie akceptowała rozstępów, które znaczyły jej piersi i pośladki, nie podobał jej się wygląd brzucha, który po ciąży obwisł i zmarszczył się niekorzystnie, a przede wszystkim martwił ją wygląd biustu po ciąży. Piersi, wcześniej pełne i sprężyste, teraz stały się wydłużone i bezkształtne.

Niestety, ani duży wysiłek włożony w sport i ćwiczenia, ani dieta nie poprawiły znacznie wyglądu ciała Karoliny.

Chirurgia plastyczna – fachowa pomoc w odzyskaniu wyglądu sprzed ciąży

Dobra klinika chirurgii plastycznej w swej ofercie posiada kompleksowe zabiegi przeznaczone specjalnie dla pań, które pragną powrócić do formy sprzed ciąży. Jest to wyjątkowy zestaw zabiegów, które można przeważnie wykonać podczas jednej sesji chirurgicznej. Czynności chirurgiczne skupiają się głównie na obszarze piersi, brzucha i wzgórka łonowego młodej mamy.

Zabiegi te nazywają się „mommy makeover” i w zależności od potrzeb pacjentki, chirurg plastyczny jest w stanie skorygować kształt piersi, odessać tłuszcz z zagrożonych rejonów i wymodelować powierzchnię brzucha na nowo. Nieestetyczne rozstępy można usunąć poprzez podanie w zmienioną skórę specjalnie przygotowanego tłuszczu złożonego z własnych komórek. Komórki macierzyste podane za pomocą cienkich kaniul podejmują proces naprawczy zbliznowaceń i znacząco poprawiają stan skóry.

Kto może zgłosić się do kliniki chirurgii plastycznej w celu przywrócenia wyglądu po ciąży?

Wszystkie panie, które skończyły okres laktacji i są w ogólnym, dobrym stanie zdrowia mogą zgłosić się na zabieg wymodelowania ciała po ciąży. Będzie to wspaniałe uzupełnienie aktywności fizycznej i zdrowej diety.

© 2021 Klinika Grzesiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.