ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Biust po ciąży – jak wrócić do formy?

drgrzesiak 18.05.2020

Okres ciąży w życiu kobiety to magiczny czas. Radosne oczekiwanie, przygotowania i plany na przyjęcie nowego członka rodziny. Ciało przyszłej matki zmienia się, by stworzyć warunki życia dla noworodka. Jak jednak powrócić do formy po okresie ciąży? Jak przywrócić biustowi po ciąży wcześniejszy wygląd? Zapraszamy do lektury.

Ciąża i okres karmienia

Natura wyposażyła ciało przyszłej matki w cały system adaptacyjny do stworzenia warunków rozwoju dla nowopowstałego życia. Poprzez okres ciąży skóra kobiety napina się i rozciąga umożliwiając powiększenie brzucha oraz piersi. Po porodzie ciało kobiety powraca do mniejszego rozmiaru. Często jednak nie dzieje się to ani szybko, ani nie wraca całkowicie do poprzedniego stanu.

Tak też było w przypadku Karoliny, mamy bliźniaków.

Karolina, 30-letnia właścicielka firmy szyjącej ubrania dla kobiet, zawsze miała duży biust. W ciąży piersi powiększyły się o dwa, trzy rozmiary. Karolina cieszyła się każdą chwilą oczekiwania na dzieci, lecz martwiła trochę pierwszymi srebrnymi liniami rozstępów na piersiach, brzuchu i pośladkach.

Gdy bliźniaki urodziły się, rola młodej mamy pochłonęła ją do końca. Jednak, gdy czas niemowlęctwa maluchów się skończył, Karolina zapragnęła powrócić do sylwetki sprzed ciąży. Wdrożyła zatem plan treningowy, zaczęła biegać i uczęszczać na zajęcia fitness do pobliskiego klubu sportowego.

Karolina schudła kilka kilogramów i powróciła do wcześniejszego rozmiaru, lecz nie czuła zadowolenia z wyglądu własnego ciała. Nie akceptowała rozstępów, które znaczyły jej piersi i pośladki, nie podobał jej się wygląd brzucha, który po ciąży obwisł i zmarszczył się niekorzystnie, a przede wszystkim martwił ją wygląd biustu po ciąży. Piersi, wcześniej pełne i sprężyste, teraz stały się wydłużone i bezkształtne.

Niestety, ani duży wysiłek włożony w sport i ćwiczenia, ani dieta nie poprawiły znacznie wyglądu ciała Karoliny.

Chirurgia plastyczna – fachowa pomoc w odzyskaniu wyglądu sprzed ciąży

Renomowane kliniki chirurgii plastycznej w swej ofercie posiadają kompleksowe zabiegi przeznaczone specjalnie dla pań, które pragną powrócić do formy sprzed ciąży. Jest to wyjątkowy zestaw zabiegów, które można przeważnie wykonać podczas jednej sesji chirurgicznej. Czynności chirurgiczne skupiają się głównie na obszarze piersi, brzucha i wzgórka łonowego młodej mamy.

Zabiegi te nazywają się „mommy makeover” i w zależności od potrzeb pacjentki, chirurg plastyczny jest w stanie skorygować kształt piersi, odessać tłuszcz z zagrożonych rejonów i wymodelować powierzchnię brzucha na nowo. Nieestetyczne rozstępy można usunąć poprzez podanie w zmienioną skórę specjalnie przygotowanego tłuszczu złożonego z własnych komórek. Komórki macierzyste podane za pomocą cienkich kaniul podejmują proces naprawczy zbliznowaceń i znacząco poprawiają stan skóry.

Kto może zgłosić się do kliniki chirurgii plastycznej w celu przywrócenia wyglądu po ciąży?

Wszystkie panie, które skończyły okres laktacji i są w ogólnym, dobrym stanie zdrowia mogą zgłosić się na zabieg wymodelowania ciała po ciąży. Będzie to wspaniałe uzupełnienie aktywności fizycznej i zdrowej diety.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Sprawdzone sposoby na wypełnianie policzków

17.03.2020

Między 35. a 40. rokiem życia obserwujemy na skórze twarzy i szyi pierwsze zmiany, które świadczą o upływającym czasie. Skóra staje się cieńsza, a rysy powoli tracą swój owal. Pod oczami często pojawiają się doły, zwane „dolinami łez”. Jakie są sposoby na cofnięcie zegara? Czym można wypełnić policzki i poprawić kontur twarzy? Wolumetria twarzy, czyli […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window