ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Jak podnieść brwi? Skuteczny sposób na odmłodzenie twarzy

drgrzesiak 17.03.2020

Chirurgiczne podniesienie brwi jest skutecznym sposobem na poprawę górnej części twarzy. Kiedy zdecydować się na korektę brwi i czoła? Jak przeprowadza się zabieg podniesienia brwi? Jakie badania należy wykonać przed operacją? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu.

Cechy młodej twarzy

O młodym wyglądzie twarzy mówi nam sprężysta skóra, nieskazitelny owal, brak zmarszczek, ale też „otwarte spojrzenie”, równa linia brwi i gładkie czoło.

Oczy, których jasne, świeże spojrzenie jest uzupełnione lekko uniesionymi brwiami stanowią główną cechę młodej twarzy.

Wraz z wiekiem wygląd skóry się zmienia. Odpowiada za to wiele czynników: zmniejszająca się ilość elastyny i kolagenu w składzie skóry, mimika twarzy, grawitacja działająca na skórę, stres, tryb życia i geny.

Czas rysuje na twarzy zmarszczki i bruzdy, obniża dolną linię szczęki tworząc „policzki chomika”, zaburza gładką powierzchnię czoła, a kąciki oczu opadają zasłonięte powiekami. To nieuchronny proces, który dotyka każdego.

Na szczęście zdobycze nowoczesnej medycyny plastycznej pomagają w zwalczaniu oznak starzenia skóry, a bardzo często nawet potrafią skutecznie „cofnąć” zegar.

Kto decyduje się na zabieg podniesienia brwi?

Na lifting górnych części twarzy decydują się przeważnie osoby po czterdziestym, pięćdziesiątym roku życia o silnej mimice czoła, głębokich zmarszczkach i opadających na powieki brwiach.

Są to przeważnie pacjenci, u których inne metody z zakresu medycyny estetycznej nie przynoszą już widocznych rezultatów.

Chirurgiczne podniesienie brwi

Lifting czoła i brwi pozwala wyraźnie odmłodzić twarz. Spojrzenie po zabiegu staje się weselsze i świeższe. Wrażenie zmęczenia twarzy i smutku mija. Jakie efekty przynosi zabieg podniesienia brwi?

Lifting górnej części twarzy ma zadanie wyrównać i napiąć skórę czoła, poprawić linię brwi i podnieść powieki górne. Jeśli dodatkowo połączy się zabieg podniesienia brwi z liftingiem twarzy lub/i korektą powiek, efekt końcowy jest dużo większy i zadowalający dla pacjenta. Co ważne, wszystkie te działania można wykonać podczas jednego zabiegu.

Na czym polega zabieg podniesienia brwi?

Zabieg podniesienia brwi zalicza się do ingerencji chirurgicznych. Niezbędna jest zatem wizyta przygotowująca do zabiegu. Podczas konsultacji lekarz dokonuje oględzin twarzy pacjenta, omawia szczegółowo możliwości zmiany i zapoznaje pacjenta z kolejnymi etapami operacji. Chirurg zbiera wywiad lekarski na temat stanu zdrowia pacjenta i zleca wykonanie badań potrzebnych, by zabieg się odbył. Pacjent jest zobowiązany do wykonania badań laboratoryjnych. Potrzebna jest również kwalifikacja do zabiegu przez lekarza anestezjologa.

Lifting twarzy i okolic czoła odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje nacięć w obrębie skroni i czoła. Co ważne, przecięcia skóry dokonywane są na owłosionej skórze głowy, by blizny po zabiegu były całkowicie niewidoczne.

Następnie lekarz modeluje tkanki wewnętrzne, naciąga skórę czoła i usuwa jej nadmiar.

Zabieg podniesienia brwi i czoła nie trwa długo, najczęściej pobyt w klinice na noc nie jest konieczny, a rekonwalescencja przebiega krótko.

Do najczęstszych objawów ubocznych należy krótkotrwałe zasinienie i miejscowa opuchlizna.

Końcowy efekt można jednak podziwiać po trzech, czterech miesiącach od zabiegu.

Najnowsze posty

Blog, Lifting twarzy

Lifting twarzy. Co to jest lifting twarzy?

11.10.2019

Czas to główny wróg urody. Oczywiście, oprócz upływającego czasu na nasz wygląd ma wpływ jeszcze tryb życia jaki prowadzimy oraz uwarunkowania genetyczne, lecz przed nieubłaganym zegarem nikt z nas się nie uchroni. Po ukończeniu trzydziestego, czterdziestego roku życia skóra twarzy zaczyna tracić swą sprężystość i jędrność. Włókna kolagenowe stają się mniej elastyczne, a w efekcie […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window