ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Podniesienie biustu

drgrzesiak 10.12.2019

Podniesienie biustu – kto decyduje się na zabieg mastopeksji?

Kształtne, sprężyste piersi są bez wątpienia naturalną ozdobą kobiety. Co jednak, gdy z wiekiem biust opadł? Lub gdy podczas ciąży zmienił się kształt piersi i zniekształcony biust powoduje frustrację z własnego wyglądu? Zapraszamy do zapoznania się poradami na temat zabiegu podniesienia biustu.

Do kogo jest skierowany zabieg podniesienia biustu ?

Do kliniki chirurgii plastycznej często zgłaszają się panie, które wskutek ciąży lub karmienia własnym mlekiem dziecka odczuły, iż ich piersi najpierw dużo się powiększyły, by potem opaść w nieestetycznej formie. Bardzo często stan ciąży sprzyja powiększaniu biustu przyszłej matki, co jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem. Równie normalna jest sytuacja, gdy po zakończeniu ciąży i laktacji biust zmniejsza swoje obwody, lecz z powodu gorszej gęstości skóry lub z uwarunkowań genetycznych, piersi nie powracają do kształtu sprzed ciąży. Taki biust przestaje się przeważnie podobać kobietom, gdyż opada pod wpływem ciężaru, rozszerza się i defasonuje lub przybiera postać długiego płata skóry zakończonego sutkiem.

Innym powodem wizyty u chirurga plastycznego jest nagła i drastyczna utrata masy ciała, co skutkuje podobnym stanem piersi, jak w poprzednim przypadku. W klinice medycyny plastycznej  szukają również pomocy panie w średnim wieku, których biust pod wpływem czasu i grawitacji, stracił swój kształt i formę.

Wszystkie wymienione wyżej przypadki kwalifikują pacjentki do zabiegu mastopeksji, czyli zabiegu podniesienia biustu.

Jaki jest spodziewany efekt zabiegu podniesienia piersi?

Panie zgłaszające się do kliniki chirurgii plastycznej oczekują zgrabniejszego i jędrniejszego wyglądu własnego biustu. I taki też jest cel działania chirurga podejmującego się operacji mastopeksji. Poprawa kształtu biustu z zachowaniem pełnej symetrii piersi w stosunku do siebie.

Jak przebiega przygotowanie do operacji?

Zabieg podniesienia piersi odbywa się w całkowitej narkozie. Czas trwania mastopeksji to od jednej do trzech godzin.

Przed zabiegiem pacjentka jest zobowiązana do przedstawienia wyników badań laboratoryjnych, RTG klatki piersiowej i USG piersi.

Jak przebiega operacja podniesienia piersi?

Lekarz chirurg plastyczny dobiera technikę operacyjną do indywidualnego wyglądu piersi pacjentki. Przeważnie dokonuje się redukcji ilości skóry poprzez nacięcie pionowe pod piersią oraz wymodelowanie biustu i sutka. W niektórych przypadkach proponowane jest dodatkowe rozwiązanie, które znacząco poprawi efekt końcowy, czyli wszczepienie implantów lub lifting przy wykorzystaniu własnego tłuszczu. Ostateczną decyzję jednak podejmuje pacjentka w porozumieniu ze swoim lekarzem.

Jakie są zalecenia po operacji podniesienia biustu?

Pacjentka po zabiegu podniesienia piersi powinna pozostać dobę w klinice, a następnie przez pewien czas chodzić w specjalnym staniku pooperacyjnym. Wskazane jest powstrzymanie się od uprawiania sportu przez okres jednego miesiąca. Cała rekonwalescencja trwa od czternastu do osiemnastu dni.

Jakie mogą być skutki uboczne zabiegu podniesienia biustu ?

W rzadkich przypadkach może wystąpić miejscowy krwiak, blizny mogą dłużej się goić, może wystąpić reakcja alergiczna na szwy lub drobna asymetria.

Jaka jest cena zabiegu podniesienia biustu?

Koszt operacji podniesienia piersi to wydatek rzędu dziesięciu do piętnastu tysięcy złotych.

Najnowsze posty

Blog

Ile kosztuje plastyka powiek?

14.11.2019

Na zabieg korekty powiek górnych decyduje się coraz więcej pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia pola widzenia spowodowane opadającymi powiekami lub po prostu nie akceptują swojego wyglądu w lustrze. Kto może się zdecydować na korektę powiek górnych? Ile kosztuje plastyka powiek? Zapraszamy do dalszej części artykułu. Plastyka powiek – historia Hanny Hanna była przez całe dorosłe […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , , , , , , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window