ul. Czerniakowska 178a,
Warszawa
+48 22 407 33 07
+48 572 312 121

Liposukcja podbródka – drobna korekta owalu twarzy

drgrzesiak 18.05.2020

Nadmiar tłuszczu w okolicy podbródka, zaburzenie owalu twarzy w odcinku żuchwy, policzki chomika to częsta przypadłość zarówno u osób młodych, jak i w starszym wieku. Jak wyeliminować nieestetyczne zmiany na twarzy? Jak wygląda liposukcja podbródka? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Do kogo jest skierowany zabieg liposukcji podbródka?

Niekorzystny wygląd podbródka i tak zwane policzki chomika dotykają głównie osób tęższych, cierpiących na zaburzenia hormonalne lub w średnim i starszym wieku.

Powstawanie i odkładanie się komórek tłuszczowych na ciele jest kwestią indywidualną. Niektóre osoby przybierają na wadze wyłącznie na brzuchu (otyłość brzuszna), innym przybywa na plecach, a innym tyją pośladki i nogi. Jest również grupa osób, u którym nadwaga przybiera postać szerokiej, pulchnej i nalanej szyi, przez co twarz wydaje się być zrośnięta z tułowiem.

Otłuszczony podbródek sprawia, że zaburzona jest harmonia i symetria całego ciała.

Policzki chomika to powszechna nazwa określająca obwisłą skórę w okolicach bocznych żuchwy. Wraz z wiekiem skóra traci swe właściwości regeneracyjne i sprężystość. Produkcja kolagenu spowalnia i nie radzi sobie ze skutkami grawitacji. Skóra obniża swoje położenie sprawiając wrażenie pulchnych policzków chomika.

Policzki chomika zaburzające owal twarzy są jedną z częstych przyczyn zgłaszania się osób w średnim i starszym wieku do klinik chirurgii plastycznej. Na otłuszczony podbródek zaś skarżą się pacjenci praktycznie w każdym wieku.

Sposobem na poprawę wyglądu i wyrzeźbienie linii szyi, podbródka i żuchwy często pozostaje zabieg liposukcji podbródka.

Na czym polega zabieg liposukcji podbródka?

Zabieg liposukcji podbródka jest niewielką, bezbolesną ingerencją chirurgiczną. Przeprowadza go wykwalifikowany lekarz o specjalności w chirurgii plastycznej.

Liposukcja podbródka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i tego samego dnia pacjent może wrócić do domu.

Chirurg usuwa zbędny tłuszcz z podbródka i okolic szyi przy wykorzystaniu niezwykle cienkich kaniul. Otwór w skórze nie przekracza 2 milimetrów, co oznacza, iż po liposukcji nie pozostają widoczne ślady na skórze. Jednorazowo usuwa się od 3 do 5 mililitrów tłuszczu.

Oprócz usunięcia nadmiaru tłuszczu, lekarz stymuluje kolagen do wzmożonej aktywności. Poprawia się dzięki temu obkurczanie skóry i regenerację tkanek.

Po zabiegu na twarz pacjenta zakładana jest opaska uciskowa, która pomaga w wymodelowaniu twarzy i wzmacnia proces obkurczania skóry, spod której usunięto tłuszcz.

Opaskę należy nosić 7 dni.

Po zabiegu może wystąpić miejscowe opuchnięcie, które powinno szybko minąć.

Liposukcja podbródka w połączeniu z korektą owalu twarzy

Osoby po pięćdziesiątym roku życia i starsze mogą nie być usatysfakcjonowane do końca efektem wykonanej liposukcji podbródka, gdyż skóra starszych pacjentów nie obkurcza się tak szybko jak u młodszych osób. Wpływ na to może mieć menopauza i słabsze zdolności skóry do regeneracji.

Skóra w okolicach szyi i podbródka po odessaniu tłuszczu może wyglądać nieestetycznie i sprawiać wrażenie obwisłej, zbędnej. Rozwiązaniem tej sytuacji jest wykonanie mini liftingu twarzy.

Mini lifting twarzy polega na subtelnym wymodelowaniu mięśni i ponownym nałożeniu skóry. Nacięcie umożliwiające usunięcie nadmiaru skóry chirurg przeprowadza przed uszami, a blizna schowana jest we włosach.

Zabieg liposukcji w połączeniu z mini liftingiem twarzy przynosi spektakularne efekty i wyraźnie odmładza pacjenta o wiele lat.

Należy jednak pamiętać, że najlepsze wyniki osiąga się poprzez wzmocnienie liposukcji własnymi działaniami. Zmiana diety, większa ilość ruchu, ograniczenie używek pozwoli dłużej cieszyć się młodym i szczupłym wyglądem.

Najnowsze posty

Blog

Kliniki chirurgii plastycznej w Polsce

11.10.2019

Historia operacji plastycznych zaczęła się już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Najwcześniejsze doniesienia pochodzą ze starożytnej Grecji, Egiptu oraz Indii, gdzie dokonywano pierwszych prób rekonstrukcji ludzkiego ciała. W dawnych czasach częstą metodą karania były amputacje nosów i uszu, więc stąd też pionierskie zabiegi chirurgiczne odnosiły się głównie do tych części ciała. Pojedynki, wypadki, choroby, […]

Czytaj więcej

Kategorie

Tagi

, , , ,

Zapisz się na konsultacje »

KONTAKT

KLINIKA GRZESIAK
ul. Czerniakowska 178a, 00-440 Warszawa

Telefon: +48 22 407 33 07
Tel.kom: +48 572 312 121

e-mail: info@klinikagrzesiak.pl

window