Czas i grawitacja – główni winowajcy

Największym wrogiem jędrnych i sprężystych piersi jest czas i siła ciążenia, która działa na biust.

W miarę upływu lat, delikatna skóra na piersiach traci swą naturalną giętkość i elastyczność, gdyż wraz z wiekiem następuje utrata kolagenu i elastyny. Skóra na całym ciele jest poddana podobnemu działaniu. Dlatego też dbając codziennie o twarz i szyję, warto zainteresować się również bliżej skórą na biuście.

Właścicielki dużych piersi są bardziej narażone na niekorzystne zmiany niż panie, które od zawsze noszą mniejszy rozmiar miseczki. Ponadto nagła utrata wagi, częste wahania ciężaru ciała, ciąża i okres karmienia – zmieniają wygląd piersi, przeważnie z negatywnym dla nich efektem.

Jak ujędrnić biust?

Właściwe postępowanie i codzienna rutyna pozwolą na powstrzymanie niechcianych zmian w wyglądzie skóry piersi. Poniżej przedstawimy kilka prostych sposobów na utrzymanie biustu w dobrej kondycji, a nawet na poprawę ich stanu.

Pamiętajcie! Najważniejsza jest dyscyplina i codzienna rutyna.

  • Właściwie dobrana bielizna – przyjmuje się, że ponad 85% kobiet nosi źle dobrane biustonosze. To ogromna liczba! Problem wynika zarówno z małego asortymentu bielizny dla pań, jak i nieznajomości tematu przez kobiety. Z powodu niewłaściwie dobranego biustonosza, panie cierpią na wady postawy, gdyż garbią się, bolą je ramiona od wrzynających się ramiączek lub chodzą z boleśnie ściśniętym biustem. Prawidłowo dobrany stanik powinien mieć idealnie dopasowany do obwodu ciała rozmiar i miseczkę, w której biust ułoży się naturalnie i miękko. Na szczęście coraz częściej panie przełamuje wstyd i zgłasza się do brafitterek o pomoc w dobraniu odpowiedniego biustonosza.
  • Stała waga ciała – gwałtowne chudnięcie, zwłaszcza u pań o dużym biuście może skończyć się opadnięciem i zwiotczeniem piersi. Skóra na biuście niestety nie obkurcza się również szybko jak np. na udach, gdyż nie jest wypełniona mięśniami, a tkanką tłuszczową. Jeśli więc zależy Wam na schudnięciu, rozłóżcie proces na dłuższy czas. Gwałtowna zmiana ciężaru ciała nie służy skórze, zwłaszcza, gdy mamy więcej niż dwadzieścia lat.
  • Ćwiczenia fizyczne – wprawdzie we wcześniejszym punkcie wspomnieliśmy, że piersi kobiece złożone są głównie z tkanki tłuszczowej, której nie sposób wyćwiczyć, to nie wolno zapomnieć, że odpowiednie ćwiczenia fizyczne mogą wzmocnić mięśnie piersiowe, które znajdują się na klatce piersiowej. W efekcie końcowym biust uniesie się i będzie wydawał jędrny i sprężysty. Warto więc zainwestować w ćwiczenia na partie górne w domu lub na siłowni. Jeśli nie lubisz rozbić serii z ciężarami, to zapisz się na basen, siatkówkę lub tenis. Praca ramionami w sporcie również poprawi siłę i stan mięśni piersiowych.
  • Domowe spa – peelingi i masaże pod prysznicem z całą pewnością poprawią ukrwienie skóry piersi i złuszczą naskórek. Ponadto przyczynią się do codziennego badania piersi pod kątem profilaktyki nowotworowej. Dodatkowy efekt osiągnie się poprzez naprzemienne stosowanie zimnego i ciepłego prysznica na piersi.

Co zrobić, gdy domowe sposoby na ujędrnianie biustu nie przynoszą zamierzonych efektów?

Niestety, nie każdy defekt czy niedoskonałość w wyglądzie piersi można skorygować w domowych warunkach.

Jeśli młoda mama po odkarmieniu dziecka, mimo własnych, wzmożonych wysiłków, nie jest w stanie doprowadzić swojego biustu do formy sprzed ciąży, to prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem jest wizyta w klinice medycyny plastycznej.

Podobnie rzecz się dzieje z kobietami w starszym wieku, których skóra nie ma takich właściwości do samonaprawy, jak u młodszych pań.

Kto jeszcze zgłasza się do chirurga plastycznego z powodu niezadowolenia z piersi?

Panie, które nie akceptują swojego wyglądu w lustrze z powodu zbyt małych, nieregularnych czy obwisłych piersi mogą zgłosić się na konsultację do kliniki medycyny plastycznej. Doświadczony lekarz chirurg plastyczny Warszawa zapozna się z problemem, wysłucha pacjentki i doradzi najlepszą drogę postępowania.

Medycyna plastyczna ma obecnie do zaoferowania różne metody do poprawy wyglądu piersi, od implantów o różnych kształtach i rozmiarach, po bardziej naturalne i mniej inwazyjne sposoby, np. technika lipofillingu, czyli powiększanie biustu tłuszczem.

Ta ostatnia metoda jest warta bliższemu przyjrzeniu się, gdyż wykorzystuje jako materiał wypełniający wyłącznie własny, naturalny tłuszcz, który zostaje pobrany z innych części ciała pacjentki. Dodatkową zaletą jest więc zabieg liposukcji oraz brak cięć, szwów i błyskawiczna regeneracja po zabiegu. Własny tłuszcz nie uczula, nie podlega odrzuceniu przez organizm oraz nie trzeba go wymieniać, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych implantów.

Technika wypełniania piersi własnym tłuszczem przynosi znakomite rezultaty przy rekonstrukcji piersi po chorobie nowotworowej, przy wyrównywaniu niesymetrycznych piersi, do powiększania biustu i jego ujędrnienia. Piersi powiększone własnym tłuszczem są miękkie i swobodnie poddają się grawitacji, co sprawia, że nie sposób je odróżnić od naturalnych.

© 2021 Klinika Grzesiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.