Skuteczne czy bezpieczne sposoby na powiększanie biustu?

Zadając sobie pytanie o bezpieczną i skuteczną metodę powiększania biustu, należy z całą stanowczością stwierdzić, że tylko i wyłącznie wykwalifikowany lekarz o specjalizacji chirurgia plastyczna może w odpowiedzialny i zgodny z etyką lekarską sposób, przeprowadzić zabieg powiększania piersi u kobiety. Inne, reklamowane w internecie metody, zwłaszcza oparte o wstrzykiwanie w biust preparatów niewiadomego pochodzenia są skrajnie niebezpieczne i grożą okaleczeniem, deformacją oraz nowotworami. Podobnie, należy z dużą dawką ostrożności i zdrowego rozsądku podchodzić do „cudownych” tabletek czy serum na powiększanie biustu. Być może w przyszłości naukowcy opracują bezpieczne i skuteczne pastylki na powiększenie piersi, lecz na razie to tylko marzenia.

Co jednak z opisywanymi sposobami naturalnymi, takimi masaże czy ćwiczenia fizyczne?

Masaż

Często spotykaną w sieci metodą na ujędrnienie biustu są codzienne masaże podczas kąpieli, wykonywane w domu. Podczas polewania piersi zimną i ciepłą wodą zwiększa się krążenie krwi i pobudza limfę do działania. Dodatkowo masaż szorstka rękawicą kąpielową ma przynieść dodatkowy efekt złuszczenia. Zamiast rękawicy można stosować peeling lub scrub. Pozbywa się w ten sposób martwego naskórka i poprawia koloryt skóry.

Nie ma nic złego w wykonywaniu czynnościach masujących biust, lecz nie należy mieć złudzeń, że w widoczny czy trwały sposób powiększą się piersi.

Niewątpliwie jednak sam fakt, że kobieta będzie codziennie dotykać własnych piersi może sprawić, że zwiększy się prawdopodobieństwo, że wcześnie zauważy zmianę podskórną czy guzek, który może przekształcić się w groźny nowotwór.

I to tak naprawdę jest jedyny  pozytywny skutek uboczny masażu piersi.

Ćwiczenia fizyczne na powiększenie biustu

Musimy Was zmartwić: nie istnieją ćwiczenia fizyczne, które powiększą biust. Piersi są złożone z tkanki tłuszczowej, a nie z mięśni. Możemy jednak wykonując ćwiczenia fizyczne na klatkę piersiową, wzmocnić daną grupę mięśniową i dzięki temu unieść optycznie piersi. Zapytaj trenera na siłowni osiedlowej jakie są najlepsze ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej dla kobiet. Ładnie umięśniona górna partia ciała kobiety wygląda młodo, atrakcyjnie i atletycznie.

Czy zatem istnieje bezpieczny, skuteczny i naturalny sposób na powiększenie biustu?

Bezpiecznym i naturalnym, bo przy wykorzystaniu komórek własnego ciała, sposobem na trwałe powiększenie biustu jest zabieg lipofillingu piersi. Na czym polega zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem? I kto może go przeprowadzić?

Jedynie doświadczony i wykwalifikowany lekarz lub lekarka, chirurg plastyczny może w bezpieczny sposób przeprowadzić pacjentkę przez zabieg powiększania biustu.

Zabieg powiększenia biustu własnym tłuszczem polega na pobraniu z części ciała pacjentki tłuszczu, a następnie po odwirowaniu go i wzbogaceniu, podaje się podskórnie w piersi.

Zabieg lipofillingu piersi niesie ze sobą dwa cenne skutki: po pierwsze usuwana jest zbędna tkanka tłuszczowa z talii, bioder, brzucha czy ud, czyli z miejsc, gdzie przeważnie pacjentki chcą się pozbyć tłuszczu oraz po drugie: tłuszcz podany w piersi jest całkowicie bezpiecznym i naturalnym wypełnieniem, które nie powoduje reakcji uczuleniowych i pozostaje na całe życie.

© 2021 Klinika Grzesiak. Wszelkie prawa zastrzeżone.